Pogoda
Recepcja - tel. 58 687 32 45
605 44 66 55

Półwysep Lipa

AA   AA
drukuj

Półwysep Lipa

Półwysep Lipa

Półwysep Lipa

To piękne miejsce na Kaszubach położone jest nad wschodnim brzegiem jeziora Wdzydze, na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. 

Oferujemy noclegi w komfortowych domkach drewnianych oraz holenderskich. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy również stanowiska na polu campingowym z własna przyczepą czy namiotem.

Nasz ośrodek to nie tylko rozbudowana baza noclegowa, ale i gastronomiczna. Oferujemy wyśmienitą kuchnię, miłą atmosferę i profesjonalną obsługę w Barze Letnim i Zimowym oraz Sali Kominowej. Nasze obiekty idealnie nadają się przy tym na imprezę o charakterze nieformalnym oraz biznesowym. Organizujemy wesela, szkolenia, imprezy integracyjne oraz wiele innych eventów.

Na naszych Gości czekają również liczne atrakcje: od plaży i przystani, przez pole do paintballa, aż po różne formy rozrywki, np. animacje sportowe. Organizujemy również koncerty, regaty i inne imprezy, by umilić Państwu czas spędzony na Półwyspie Lipa.

Walory naturalne

Jezioro Wdzydze, o powierzchni około 1400 ha i maksymalnej głębokości 68 m, zwane jest też Kaszubskim Morzem lub Wielką Wodą i jest jednym z największych jezior województwa pomorskiego oraz wielką atrakcją dla miłośników żagli. Ma ono kształt krzyża, w którego skład wchodzą cztery jeziora - Jelenie, Radolne, Gołuńskie i Wdzydzkie. Występuje tu wiele gatunków ryb, m.in. unikatowa troć jeziorowa, zwana wdzydzką, będąca gatunkiem endemicznym występującym w warunkach naturalnych tylko w jeziorze Wdzydze. Żyje tu także wiele chronionych gatunków zwierząt i ptaków. Najcenniejszym z nich jest tracz długodzioby, gniazdujący na brzegach wysp oraz w zatokach Jeziora Wdzydze. Jest to gatunek poważnie zagrożony wyginięciem. Ważnym elementem fauny są też bobry. Ich żeremia można obserwować na cyplu Półwyspu Lipa, a zachowując ciszę często można podziwiać te piękne zwierzęta gdy wieczorną porą pływają wzdłuż brzegu.

Okoliczne piękne lasy sosnowe, obfite w runo leśne sprzyjają wędrówkom pieszym, spacerom nordic walking i rekreacyjnej jeździe na rowerze. Turyści znajdą tu liczne ścieżki rowerowe i malownicze szlaki piesze. Jezioro otaczające Półwysep zachęca do pływania, wędkowania i uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo.

 

Półwysep Lipa - serdecznie zapraszamy!

 
Wszelkie prawa zastrzeżone 2012
derwi.pl