Atrakcje w okolicy - Półwysep Lipa
 

Zadzwoń 605 44 66 55

Atrakcje w okolicy

 

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, młyny, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – 49 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o bogactwie i różnorodności wiejskiego budownictwa z okresu od XVII do XX wieku.

zobacz na mapie

www.muzeum-wdzydze.gda.pl

 

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich o wysokości ponad 35 metrów. Drewniana konstrukcja z drewna modrzewia posiada trzy platformy na 10, 20 i 30 metrach wysokości. Z wieży roztacza się zapierający dech w piersi widok na krzyż jezior wdzydzkich oraz wyspę Ostrów Wielki. Na najwyższej z platform znajduje się luneta do użytku turystów.

zobacz na mapie

wdzydzkipark.pl/turystyka-2/wieza-widokowa/

 

Kalwaria Wielewska

Kalwaria Wielewska powstała, z inicjatywy miejscowego proboszcza - księdza Szydzika, w latach 1915-1927. Kolejne kaplice prowadzą nas przez piękny, leśny teren, a cała Kalwaria zlokalizowana jest u stóp jeziora Wielewskiego.  Pierwszą wybudowaną kaplicą był "Ogrójec", który poświęcony został 19 sierpnia 1915 roku. Na kolejnych etapach Drogi Kalwaryjskiej powstawały inne kaplice. W skład Kalwarii wchodzą 23 obiekty: 14 kaplic, 6 kompozycji rzeźbiarskich, cedron, święte schody, ambona, pustelnia.

zobacz na mapie

cit.karsin.pl/kalwaria.php

 

Muzeum Ziemi Zaborskiej Wiele

Muzeum Ziemi Zaborskiej mieści się w wielewskim Gminnym Ośrodku Kultury. Prezentuje eksponaty sztuki ludowej i sprzętu użytkowego z okolic Wiela i Brus oraz współczesną sztukę ludową Kaszub. Wizytówką muzeum jest największa w naszym kraju wystawa haftów jednego autora – około pół tysiąca dzieł Leonarda Brzezińskiego – twórcy oryginalnej szkoły haftu wielewskiego.

zobacz na mapie

cit.karsin.pl/muzeum.php

 

Kamienne Kręgi

Rezerwat "Kręgi Kamienne" znajduje się na północny wschód od Chojnic i 14km. na północ od Czerska. Ten malowniczy zakątek został uznany za rezerwat przyrody w 1958r. Miejsce to oprócz rezerwatu przyrody jest także bardzo interesującym skupiskiem archeologicznym. Wewnątrz ogrodzenia pośród rzadkiego sosnowego lasu znajduje się 10 całych i fragmenty kręgów kamiennych. Prócz kręgów na terenie rezerwatu znajduje się około 30 kurhanów, o średnicy od 8 do 12m.

zobacz na mapie

czersk.pl/kregi-kamienne-w-odrach/

 

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Ponadto, atrakcję stanowi też zabytkowa hala parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi. To właśnie tu zatrzymał się czas dla najlepszych tradycji polskiego kolejnictwa. W tym historycznym miejscu, powracają wspomnienia z niezwykłych i bogatych dziejów dróg żelaznych w Polsce.

zobacz na mapie

muzeumkolejnictwa.com.pl/

 

Muzeum w Szymbarku

Centrum Edukacji i Promocji Regionu mieści się w Szymbarku, miejscowości położonej ok. 15 km za Kościerzyną w stronę Gdańska, u podnóża najwyższego wzniesienia pasma Wzgórz Szymbarskich – Wieżycy. W ofercie turystycznej Muzeum znajdziemy m.in. Dom stojący na głowie, Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka i mnóstwo innych atrakcji.

zobacz na mapie

www.cepr.pl

 

AQUA Centrum

AQUA Centrum to najnowocześniejszy kompleks sportowo – rekreacyjny na Kaszubach. Szeroka gama usług AQUA Centrum skierowana jest nie tylko do ludzi aktywnych, ale wszystkich osób, którzy chcą zadbać o siebie i poprawić swoją sprawność fizyczną i psychiczną.

zobacz na mapie

http://www.basen-koscierzyna.pl/

 

Stok narciarski i saneczkowy w Wieżycy

Gospodarstwo Agroturystyczne "Koszałkowo", leżące na terenie Szwajcarii Kaszubskiej, której najwyższym szczytem jest Wieżyca, w zimie obsługuje wyciągi narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i zaplecze gastronomiczne. Na stoku zainstalowano wyciągi orczykowe, dostępne są armatki śnieżne i ratrak. Gdy temperatura spada poniżej -5 stopni C, istnieje możliwość produkcji śniegu.

zobacz na mapie

www.wiezyca.pl

 

Wieża widokowa Wieżyca

Wieżyca, to największy szczyt moreny czołowej na całym Niżu Środkowoeuropejskim w tej szerokości geograficznej /329m n.p.m./. Na szczycie Wieżycy w centrum rezerwatu przyrody (w którym znajdują się 150 - letni las bukowy), Gmina Stężyca zbudowała i oddała do użytku w roku 1997 trzydziestometrową wieżę widokową im. Jana Pawła II, która stała się największą atrakcją turystyczną Kaszub. Z wieży rozpościera się wspaniały widok na Wzgórza Szymbarskie, "Kółko Raduńskie" i szlak turystyczny tzw. "Droga Kaszubska".

zobacz na mapie

magazynkaszuby.pl/atrakcje/wiezyca-najwyzszy-szczyt-moreny-czolowej-329m-wieza-widokowa-zobacz-kaszuby-lotu-ptaka/

 

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Gdańsk to znane na całym świecie hanzeatyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz posiadanemu potencjałowi jest znaczącym europejskim ośrodkiem nadbałtyckim, skupiającym funkcje metropolitalne. Dzisiejszy Gdańsk to największy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny polskiego Wybrzeża, stolica ponad milionowej aglomeracji miejskiej, w której skład wchodzi również Sopot i Gdynia.

zobacz na mapie

www.gdansk.pl

 

Plaże morskie Gdańsk/Gdynia/Sopot

Każdemu należy się porządny wypoczynek. Piaszczyste plaże w Gdańsku, Sopocie i Gdyni umożłiwiają leniuchowanie nad morzem, a komu czas pozwala, nawet na całodzienne plażowanie. Bo przecież nic tak nie odpręża jak bałtycki piasek pod stopami, zachód słońca czy szum fal. A dodatkowo nic tak nie uskrzydla, jak otwarta przestrzeń żywiołu, jakim jest woda, a czasem po prostu zdrowotne działanie jodu.

zobacz na mapie

www.trojmiasto.pl

 

Aquapark Sopot

Aquapark Sopot jako jedyny na Pomorzu zapewnia moc niezawodnych atrakcji. Wszystkie atrakcje znajdujące się na hali basenowej zostały zaplanowane z myślą o klientach w każdym wieku. Dla dorosłych oraz młodzieży: baseny rekreacyjne, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie oraz dla najmłodszych: basen ze zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi.

zobacz na mapie

www.aquaparksopot.pl

 

Zamek Malbork

Od siedmiu wieków na wzgórzu nad Nogatem stoi Zamek Malborski - pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Monumentalna gotycka budowla do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem sal zamkowych, tajemniczością przejść, głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Siedem wieków burzliwej historii kryje w sobie Zamek. W drugiej połowie trzynastego wieku bracia zakonu rycerskiego, zwani krzyżakami, wybrali wzgórze nad Nogatem na nową siedzibę swego zakonu.

zobacz na mapie

www.malbork.pl

 

Akwedukt Fojutowo

Niedaleko osady Fojutowo znajduje się unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska.

zobacz na mapie

pl.wikipedia.org/wiki/fojutowo

 

Kręgielnia Chojnice

Ośmiotorowa kręgielnia Mistral jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Zamontowane urządzenie typu KF 3000 powoduje, że kręgielnia spełnia wszystkie międzynarodowe normy "ABC". Umożliwia ona zarówno grę sportową w bowling na punkty, jak również przyjemne spędzenie czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Zastosowany tu system "Moonlight", podświetlający UV kręgle, kule, tory i inne elementy wystroju buduje w kręgielni niepowtarzalną atmosferę.

zobacz na mapie

www.kregielniamistral.pl

 

Aquapark Chojnice

Pływalnia Centrum Parku Chojnice oddaje do dyspozycji gości dwa baseny (sportowy i rekreacyjny) o łącznej powierzchni 500 m2 i szereg atrakcji. Należą do nich: wanna jakuzzi, bicze wodne, stacje hydromasaży dennych oraz bocznych, dzikie źródła i przeciwprądy. Urządzenia te pozwolą wszystkim zainteresowanym zadbać o własną sylwetkę.

zobacz na mapie

www.parkwodny.chojnice.pl